TT turi kelti kandidatą į Respublikos prezidentus

TT turi kelti kandidatą į Respublikos prezidentus

TT turi kelti kandidatą į Respublikos prezidentus

Parlamentinė partija „Tvarka ir teisingumas“ nutarė nekelti savo kandidato prezidento rinkimuose. Buvęs ilgametis šios politinės jėgos pirmininkas, buvęs Lietuvos prezidentas, europarlamentaras Rolandas Paksas tai laiko klaida. Jo nuomone, partija, kuriai atstovaujama Seime, Europos Parlamente ir savivaldoje, turi dalyvauti ir prezidento rinkimuose.

„Visų pirma noriu pasakyti, kad labai džiaugiuosi Viktoro Orbano partijos pergale Vengrijos Parlamento rinkimuose. Matyt, visose apžvalgose matysime įvairių vertinimų, tačiau reikia pasakyti, kas yra kas. Trečią kartą V.Orbanas laimėjo parlamentinius rinkimus absoliučia dauguma, nežiūrint į tai, kad visi Briuselio globalistai peikė jį, rašė įvairias nesąmones, buvo didžiulis tarptautinis spaudimas. Bet partija „Fidesz“ kartu su V.Orbanu gali būti Lietuvai pavyzdys. Man patiko paskutinis jo kreipimasis į Tautą likus 49 dienoms iki rinkimų, pavadintas „Dėl Tautos būklės“. Jis smagiai citavo dalykus iš savo vaikystės. Atsiminė, kad tėvas, baigęs savo darbus, atsidusęs sakydavo: „baigta“. Arba meistrai atėję ką nors sutvarkydavo ir pasakydavo: „laikys“. Niekas nesakydavo, kad dirbo labai gerai ar puikiai, bet fiksuodavo rezultatą. Ir tas persikėlė į V.Orbano politiką. Jo vadovaujama Vengrija pasiekė tokį rezultatą, kai galima pasakyti: „laikys“, - akcentavo R.Paksas.

Europarlamentaras savo teiginius pagrindė skaičiais ir faktais.

„V.Orbanas ir partija pasižadėjo per 10 metų sukurti 1 mln. naujų darbo vietų. Šiandien (per 8 metus jiems valdant) sukurta 736 tūkst. Nacionalinės kredito institucijos šalyje sudaro per 71 proc., o mes turime tik skandinaviškus bankus. V.Orbano vadovaujama Vengrija atidavė visas skolas tarptautinėms institucijoms. Ir maža to: ji išmokėjo pirmą premijinę pensiją Vengrijos istorijoje. Vengrijai pavyko pakelti algas ir sumažinti mokesčius. Ir ne jėga, o susitarus profesinėms sąjungoms, darbdaviams bei vyriausybei. Prioritetu įvardintas šeimų, įkliuvusių į skolinimosi spąstus, gelbėjimas. Vengrai tai išsprendė, kai pas mus kone trečdalis gyventojų emigruoja slapstydamiesi nuo skolų. Dar keli įdomūs skaičiai: sportu užsiimančių vengrų išaugo dvigubai, teatrų lankytojų - 50 proc., koncertų lankytojų - 100 proc. Ir dar man labai imponuoja taikytas vengriškas modelis: sunkaus darbo vertinimas, parama šeimoms, nacionalinės tapatybės išlaikymas bei Nepriklausomybės išsaugojimas. Tokios ateities reikia siekti ir mums“, - pastebėjo R.Paksas.

Prezidentas įsitikinęs, kad ir daugiau gerų dalykų galima perkelti iš Vengrijos į Lietuvą.

„Vengrijoje vietinės komunalinių paslaugų įmonės neneša pelno tarptautinėms institucijoms. Tai tiesiog prašosi perkeliama į Lietuvą. Bet pas mus yra viskas taip pat, kaip buvo prieš V.Orbanui pradedant savo darbą prieš 8 metus. Todėl sveikinu V.Orbaną su pergale. Vengrai tikrai gali didžiuotis tiek savo vadovu, tiek savo Tauta, tiek pasiekimais. Tačiau, nepaisant visų išvardintų faktų, visoje Europoje, tarp jų ir Lietuvoje, sakoma, kad Vengrijoje „ir vėl laimėjo populistai“. Vengrijoje atstatytas status quo, ten daugiau nei 50 proc. žiniasklaidos sudaro nacionalinė žiniasklaida. Negalima turėti Nepriklausomybės ir laisvos Tautos, kai žiniasklaida yra tų pačių globalistų rankose, kaip yra Lietuvoje. Išskyrus „Respublikos“ leidinių“ grupę. Kai žiniasklaida yra globalistų rankose, tai ir toks požiūris formuojamas. O Vengrijos vadovas pasakė: „mums padovanotą antsnukį išsiuntėme atgal į Briuselį, o šuns pasaitėlį į Tarptautinį valiutos fondą“, - priminė R.Paksas.

Tiesa, europarlamentaras neigiamai įvertino tuo pačiu metu Lietuvoje priimtą sprendimą: „Tvarka ir teisingumas“ savaitgalį nusprendė nekelti kandidato prezidento rinkimuose.

„Manau, jog tai yra klaida. „Tvarka ir teisingumas“ - parlamentinė partija, turinti savo atstovų savivaldos lygmenyje, jai atstovaujama Europos Parlamente. Todėl turi kelti ir, neabejoju, kels savo kandidatą į Respublikos prezidentus. Sprendimas, manyčiau, buvo priimtas skubotai ir gerai neapsvarsčius. Seime dabar skinasi kelią Konstitucijos pataisos. Turint mintyje didžiulį tarptautinį spaudimą, kad Lietuva neįgyvendina Strasbūro teismo sprendimo mano atžvilgiu, esu įsitikinęs: artimiausiu metu pataisos bus priimtos ir aš dalyvausiu prezidento rinkimuose. Visa kita yra interpretacijos. Net jei man ir nebūtų leista dalyvauti, save gerbianti partija negali nekelti savo kandidato į prezidentus“, - akcentavo R.Paksas.

Close